Co powinieneś zrobić, żeby twoje modele były optymalne

Uprość hierarchie w swoim projekcie
Im prostsze drzewo elementów w projekcie tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. Wyrzuć niepotrzebne elementy i postaraj się, aby wszystkie elementy były w jednej grupie.
Zmniejsz ilość i jakość tekstur
Często to nie model waży najwięcej lecz tekstury. Mniejsza rozdzielczość znacznie odchudza pliki. Ponadto pamiętaj, że możesz wypiec tekstury/światło/kolory na materiale. Takie rozwiązanie na pewno nie zaszkodzi.
Usuń niepotrzebne i nieużywane dane
Jeśli w Twoim modelu znajdują się elementy ukryte lub takie, których klient i tak nie zobaczy możesz je śmiało usunąć. Wpłynie to pozytywnie na jakość wyświetlania.
Zredukuj ilość poligonów
Zmniejszenie ilości poligonów zawsze pozytywnie wpływa na wydajność. Spróbuj maksymalnie zmniejszyć ich ilość dla mniej ważnych elementów w swoim natywnym oprogramowaniu, aby model jak najszybciej się ładował u klienta.
Zwiększ dystans pomiędzy ściankami
Istnieją sytuacje, w których ścianki geometrii znajdujących się blisko siebie ulegają nałożeniu. Jeśli zauważysz nieregularnie przenikające się powierzchnie oddal je.
Odwróć normalne
Zły kierunek normalnych w modelu, może powodować cieniowaniem części modelu. Odwróć normlaną geometrii w tych obszarach, aby naprawić swój model.

Polecamy również zapoznać się z artykułem w tym miejscu