Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

AR w restauracji

AR w zakładach/ fabrykach/ przemyśle produkcyjnym

Rzeczywistość rozszerzona (AR) to technologia, która łączy świat fizyczny i cyfrowy w celu stworzenia interaktywnego doświadczenia. Technologia ta już jest wykorzystywana w przeróżnych branżach i rozwija się w kolejnych, w tym także w branży restauracyjnej. Z AR można korzystać za pomocą urządzeń takich jak smartfony, tablety i okulary AR, które nakładają cyfrowe informacje na rzeczywisty świat. W branży restauracyjnej AR zapewnia klientom wciągające wrażenia kulinarne i pomaga właścicielom restauracji usprawnić ich działania oraz tworzyć innowacyjny marketing.

Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w branży restauracyjnej?

Dzięki AR restauratorzy poprawiają wrażenia kulinarne swoich klientów, udostępniając nie tylko interaktywne menu, ale i wirtualne wycieczki po restauracji czy nawet gry w rzeczywistości rozszerzonej, aby zapewnić rozrywkę klientom podczas oczekiwania na jedzenie. Rozwiązania te przyciągną rzeszę klientów, szczególnie jeśli restauracja nastawiona jest na spotkania rodzinne i ofertę skierowaną do młodych osób.

Technologia ta może również pomóc właścicielom restauracji poprawić efektywność operacyjną, dostarczając w czasie rzeczywistymdane dotyczące zapasów, personelu i opinii klientów. Na przykład AR można wykorzystać do szkolenia nowych pracowników. Szczególnie w zakresie procedur kuchennych i protokołów bezpieczeństwa, zmniejszając czas i zasoby potrzebne do przeprowadzenia szkolenia.

Korzyści z AR zarówno dla klientów, jak i właścicieli restauracji jest wiele. Klientom AR zapewni wciągające i innowacyjne wrażenia, czyniąc pobyt w restauracji niezapomnianym. Taka innowacja pomoże przyciągnąć nową grupę klientów, podobnie jak kelnerzy – roboty. Ponieważ wykorzystanie AR w branży restauracyjnej jest coraz większe, jasne jest, że korzyści płynące z tej technologii będą tylko wzrastać.

Czytaj również: rozszerzona rzeczywistość w turystyce.

Przykłady rzeczywistości rozszerzonej w branży restauracyjnej

Branża restauracyjna stale się rozwija, a rzeczywistość rozszerzona to najnowsza technologia integrowana z doświadczeniem kulinarnym.

  • Jednym z zastosowań AR w branży restauracyjnej jest wykorzystanie wirtualnych menu i systemów zamawiania. Klienci mogą korzystać ze swoich smartfonów lub tabletów, aby przeglądać wirtualne menu, które zawiera trójwymiarowe obrazy potraw, a nawet filmy prezentujące proces ich przygotowywania. Dzięki temu klienci podejmują bardziej świadome decyzje dotyczące tego, co chcą zamówić i są bardziej zadowoleni z wyboru, jaki podjęli.
  • Ponadto systemy zamawiania AR mogą usprawnić proces zamawiania, skracając czas oczekiwania i poprawiając ogólne wrażenia postrzegania danego miejsca jako ciekawe i innowacyjne.
  • Niektóre restauracje używają AR do tworzenia wciągających środowisk kulinarnych, które przenoszą klientów do różnych miejsc lub okresów. Może to stworzyć wyjątkowe i niezapomniane doznania, które odróżniają restaurację od konkurencji. Powstały już restauracje, które wykorzystują AR do tworzenia interaktywnych blatów, na których klienci mogą grać w gry, a nawet zamawiać jedzenie bezpośrednio ze stołu. Te interaktywne doświadczenia zwiększają zaangażowanie i satysfakcję klientów.
  • Wreszcie AR jest używany w branży restauracyjnej do prezentacji żywności i marketingu. Restauracje wykorzystują AR do prezentowania swoich potraw w bardziej atrakcyjny wizualnie sposób, umożliwiając klientom obejrzenie jedzenia w 3D lub nawet interakcję z nim jeszcze przed złożeniem zamówienia. Wizualizacja 3D jest prawdziwą rewolucją, z której już dziś korzysta wiele przedsiębiorstw – nie tylko z branży restauracyjnej.

Jakie przedsiębiorstwa z branży wykorzystują AR?

AR wykorzystuje się też do celów marketingowych, takich jak tworzenie reklam AR lub promocji, z którymi klienci mogą wchodzić w interakcję. Pomaga to restauracjom wyróżnić się na zatłoczonym rynku i przyciągnąć nowych klientów. Ogólnie rzecz biorąc, integracja AR z branżą restauracyjną zapewnia nowe i ekscytujące możliwości zarówno klientom, jak i firmom.

Przykłady restauracji, które korzystają z technologii rozszerzonej rzeczywistości, to np. amerykańska sieć fast food KFC, która wprowadziła aplikację KFC AR, pozwalającą klientom na interaktywną grę podczas jedzenia, czy też francuska restauracja L'Atelier des Lumières, która wykorzystuje projekcje w technologii AR, aby wprowadzić gości w interaktywną podróż po dziełach sztuki.

Czytaj również: AR w marketingu.

Przyszłość rzeczywistości rozszerzonej w branży restauracyjnej

Branża restauracyjna stale się rozwija, a jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych, które są integrowane z branżą, jest rzeczywistość rozszerzona (AR).

AR to technologia, która poprawia nasze postrzeganie świata rzeczywistego, uzupełniając go elementami cyfrowymi. Postępy w technologii AR umożliwiły restauracjom tworzenie wciągających doznań kulinarnych, które angażują wszystkie zmysły. Ta technologia rewolucjonizuje sposób, w jaki jemy poza domem, i już zaczęła wywierać znaczący wpływ na branżę restauracyjną.

Integracja AR ze sztuczną inteligencją (AI) to kolejne rozwiązanie, które może zmienić branżę gastro. Wspomaganą przez sztuczną inteligencję AR można wykorzystać do spersonalizowania doświadczenia kulinarnego każdego klienta, analizując jego preferencje i formułując rekomendacje na podstawie wcześniejszych zamówień. Technologia ta może być również wykorzystana do usprawnienia procesu zamawiania, umożliwiając klientom składanie zamówień za pośrednictwem interfejsu AR zamiast konieczności interakcji z serwerem. Dzięki integracji AR z AI restauracje mogą zapewnić swoim klientom wydajniejsze i bardziej personalizowane wrażenia, a co za tym idzie zwiększyć zadowolenia z korzystania usług danego miejsca.

Potencjalny wpływ AR na przyszłość branży restauracyjnej jest znaczący. AR służy do zwiększenia zaangażowania i satysfakcji klientów, co prowadzi do wzrostu przychodów dla restauracji. Można go również wykorzystać do przyciągnięcia nowych klientów poprzez stworzenie wyjątkowych i niezapomnianych doznań kulinarnych. Dodatkowo AR może służyć do edukowania klientów na temat spożywanych przez nich potraw, dostarczając informacji o składnikach i wartości odżywczej każdego dania. W miarę rozwoju technologii AR będzie ona coraz bardziej integrować się z branżą restauracyjną, prowadząc do nowych i innowacyjnych rozwiązań i doświadczeń.

A jeśli jesteś restauratorem i jesteś zainteresowany wprowadzeniem AR do swojego przedsiębiorstwa, przetestuj dostępny na naszej stronie konfigurator 3D i zobacz, jak Twój produkt będzie wyglądać w trójwymiarowym wydaniu. Zapraszamy!

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Author: Krzysztof Basista

Krzysztof Basista

COO

Od lat związany z projektami AR/VR w branżach od rozrywki do przemysłu ciężkiego. Zawsze w poszukiwaniu możliwości rozwiązywania problemów dzięki technologii.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Skontaktuj się z nami

Powiązane posty

5 kreatywnych pomysłów na wprowadzenie produktuArticle: 5 kreatywnych pomysłów na wprowadzenie produktu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyróżnić swój produkt w gąszczu konkurencji, która nieustannie zalewa rynek? Jak sprawić, by to właśnie Twoja nowość przykuła...

Jak okulary AR rewolucjonizują nasze życie codzienne? Article: Jak okulary AR rewolucjonizują nasze życie codzienne?

Okulary AR, znane również jako okulary rzeczywistości rozszerzonej lub okulary rzeczywistości mieszanej, to urządzenia do noszenia, które nakładają informacje cyfrowe na...

AR w Twojej kieszeni: jak korzystać z rozszerzonej rzeczywistości w smartfonie?Article: AR w Twojej kieszeni: jak korzystać z rozszerzonej rzeczywistości w smartfonie?

Nie tak dawno temu rozszerzona rzeczywistość była tematem science fiction, fascynującym, ale odległym. Dzisiaj jest ona na wyciągnięcie ręki, dosłownie. Nasze smartfony...

Nowy wymiar interakcji, czyli korzyści z wykorzystania konfiguratora 3D w biznesieArticle: Nowy wymiar interakcji, czyli korzyści z wykorzystania konfiguratora 3D w biznesie

Konfiguratory 3D AR, łączące technologię rozszerzonej rzeczywistości z modelowaniem 3D, stają się coraz popularniejsze w różnych branżach, od meblarstwa po motoryzację.

Nowoczesne kreowanie wizji – postaw na AR w kampaniach marketingowychArticle: Nowoczesne kreowanie wizji – postaw na AR w kampaniach marketingowych

Rozszerzona rzeczywistość (AR) stała się potężnym narzędziem w rękach marketerów, umożliwiając tworzenie niezapomnianych, interaktywnych doświadczeń dla klientów.

Odkryj świat na nowo z technologią: jak AR zmienia doświadczenia turystyczne?Article: Odkryj świat na nowo z technologią: jak AR zmienia doświadczenia turystyczne?

Rozszerzona rzeczywistość (AR) nie jest już jedynie domeną gier i rozrywki – teraz coraz silniej zaznacza swoją obecność również w turystyce...

Publikacje

ForbesForbes

Rozwiązania

Cennik

Wsparcie

KontaktSamouczekDokumentacjaFAQ
See my model logo small

Bądźmy w kontakcie.

linkedinfacebookyoutube

© 2024 See My Model. All Rights Reserved.