Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

Nowoczesne trendy w sprzedaży

article

Dlaczego nowoczesny sektor sprzedaży potrzebuje ułatwień dla klientów?

Jakie są najnowsze trendy w sprzedaży?

Dlaczego rozszerzona rzeczywistość jest wykorzystywana w sprzedaży?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Konsumpcjonizm wciąż ma się dobrze w dzisiejszym świecie. Jednak w natłoku bodźców, które bombardują nas każdego dnia, uwaga konsumentów jest mocno rozproszona. Dlatego też firmy szukają sposobów na ułatwienie zakupów.

Spróbujcie najnowszych trendów, które są obecnie wdrażane:

article

Chatboty

Pamiętacie starą dobrą sekcję FAQ (najczęściej zadawane pytania) na niemal każdej stronie sklepu internetowego, na którą wchodziliście? Tam można było znaleźć odpowiedzi na wiele często zadawanych pytań. Obecnie z powodu braku czasu na szukanie odpowiedzi, wiele platform wdraża chatboty, gdzie wystarczy, że wpiszesz swoje pytanie a czasem nawet tylko słowa kluczowe, a bot sam znajdzie dla was właściwą odpowiedź.

Płatności

Wraz ze zmianą zachowań klientów sklepy muszą podążać za nowymi rozwiązaniami, w tym za bezpieczną i szybką możliwością płacenia za produkty. W tej chwili płatności kartą kredytową są najmniej preferowaną opcją. Choć nadal wiele osób korzysta z szybkich przelewów to jednak coraz chętniej skłania się ku systemowi płatności mobilnych takich jak Blik czy płatności mobilne bezpośrednio z portfela mobilnego jak Apple Pay, Google Pay, itp. Jednym z najnowszych trendów jest udostępnienie możliwości płatności odroczonych (delewarowanych) - typu „kup teraz, płać później” (świadczonych np. przez Klarnę czy PayPo ). Dzięki temu użytkownicy mogą dokonać zakupu, wypróbować produkt i zdecydować, czy jest to ten, którego szukali. Opcja ta może przynieść oszczędności kosztów i energii, które zwykle związane są z procedurą zwrotu towaru.

Sprzedaż społecznościowa

Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z mediami społecznościowymi słyszał żart: "Nie masz konta na Facebooku - to znaczy, że nie istniejesz". Wydaje się, że to po części prawda - niemal każda osoba, która ma połączenie z Internetem, posiada konto na przynajmniej jednej z platform mediów społecznościowych. Są one nie tylko dobrym miejscem do prowadzenia marketingu i promocji. W ciągu ostatnich kilku lat platformy te rozwinęły swoje własne sklepy internetowe, w których marki mogą sprzedawać swoje towary. Jest to kolejna rzecz, która ma na celu uproszczenie procesu zakupowego. Skoro użytkownik i tak przewija „wall”, to mając możliwość bezpośredniego zakupu produktu, który widzi, prawdopodobieństwo, że go kupi jest większe.

Aplikacje mobilne

Smartfony są obecnie najbardziej preferowanymi urządzeniami do korzystania z Internetu. Aby jeszcze bardziej ułatwić zakupy, wiele firm tworzy własne aplikacje mobilne, które nie tylko ułatwiają przeglądanie oferty, ale także zapewniają atrakcyjne rabaty dla użytkowników.

Rozszerzona rzeczywistość

Dlaczego rozszerzona rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna w branży sprzedażowej? Odpowiedź jest prostsza niż możemy sobie wyobrazić. Tak naprawdę w większości przypadków chodzi o wyobraźnię - a dokładnie o to, że właśnie nie musimy już sobie niczego wyobrażać - teraz możemy to zobaczyć. Rozszerzona rzeczywistość to technologia, która nakłada treści cyfrowe na świat rzeczywisty. Oznacza to, że sprzedawcy mogą dać klientom realistyczne wrażenie, jak dany produkt będzie pasował do ich rzeczywistości (np. jak nowy mebel będzie wyglądał w danym pomieszczeniu). Ale AR to także coś więcej - dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć produkt dookoła w 3D, co pozwala dostrzec wiele szczegółów, których nie dałoby się zauważyć na zwykłych zdjęciach.

Teraz, kiedy już wiecie, jak nowe trendy mogą zmienić wasz biznes, możecie spróbować wdrożyć technologię AR w waszej firmie. Wystarczy, że wypełnicie formularz kontaktowy See My Model’s contact, a my wskażemy wam drogę do zapewnienia nowych doświadczeń klientom.

article

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Powiązane posty

Jakie są korzyści z wdrożenia rozwiązań technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) w waszym handlu elektronicznym?

article

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę...

Czytaj więcej

Publikacje

Forbes

© 2022 See My Model. All Rights Reserved.