Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka

Dlaczego nowoczesny sektor sprzedaży potrzebuje ułatwień dla klientów? Jakie są najnowsze trendy w sprzedaży? Dlaczego rozszerzona rzeczywistość jest wykorzystywana w sprzedaży? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

5 trendów, które wspomogą sprzedaż

Konsumpcjonizm wciąż ma się dobrze w dzisiejszym świecie. Jednak w natłoku bodźców, które bombardują nas każdego dnia, uwaga konsumentów jest mocno rozproszona. Dlatego też firmy szukają sposobów na ułatwienie zakupów.

Spróbujcie najnowszych trendów, które są obecnie wdrażane.

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka image 2

Chatboty

Pamiętacie starą dobrą sekcję FAQ (najczęściej zadawane pytania) na niemal każdej stronie sklepu internetowego, na którą wchodziliście? Tam można było znaleźć odpowiedzi na wiele często zadawanych pytań. Obecnie z powodu braku czasu na szukanie odpowiedzi, wiele platform wdraża chatboty, gdzie wystarczy, że wpiszesz swoje pytanie a czasem nawet tylko słowa kluczowe, a bot sam znajdzie dla was właściwą odpowiedź.

Płatności

Wraz ze zmianą zachowań klientów sklepy muszą podążać za nowymi rozwiązaniami, w tym za bezpieczną i szybką możliwością płacenia za produkty. W tej chwili płatności kartą kredytową są najmniej preferowaną opcją. Choć nadal wiele osób korzysta z szybkich przelewów to jednak coraz chętniej skłania się ku systemowi płatności mobilnych takich jak Blik czy płatności mobilne bezpośrednio z portfela mobilnego jak Apple Pay, Google Pay, itp. Jednym z najnowszych trendów jest udostępnienie możliwości płatności odroczonych (delewarowanych) - typu „kup teraz, płać później” (świadczonych np. przez Klarnę czy PayPo ). Dzięki temu użytkownicy mogą dokonać zakupu, wypróbować produkt i zdecydować, czy jest to ten, którego szukali. Opcja ta może przynieść oszczędności kosztów i energii, które zwykle związane są z procedurą zwrotu towaru.

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Od koncepcji po kreację, nasze konfiguratory 3D wcielają Twoje wizje w życie z oszałamiającą dokładnością i dynamiczną interaktywnością.

Sprzedaż społecznościowa

Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z mediami społecznościowymi słyszał żart: "Nie masz konta na Facebooku - to znaczy, że nie istniejesz". Wydaje się, że to po części prawda - niemal każda osoba, która ma połączenie z Internetem, posiada konto na przynajmniej jednej z platform mediów społecznościowych. Są one nie tylko dobrym miejscem do prowadzenia marketingu i promocji. W ciągu ostatnich kilku lat platformy te rozwinęły swoje własne sklepy internetowe, w których marki mogą sprzedawać swoje towary. Jest to kolejna rzecz, która ma na celu uproszczenie procesu zakupowego. Skoro użytkownik i tak przewija „wall”, to mając możliwość bezpośredniego zakupu produktu, który widzi, prawdopodobieństwo, że go kupi jest większe.

Aplikacje mobilne

Smartfony są obecnie najbardziej preferowanymi urządzeniami do korzystania z Internetu. Aby jeszcze bardziej ułatwić zakupy, wiele firm tworzy własne aplikacje mobilne, które nie tylko ułatwiają przeglądanie oferty, ale także zapewniają atrakcyjne rabaty dla użytkowników.

Rozszerzona rzeczywistość

Dlaczego rozszerzona rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna w branży sprzedażowej? Odpowiedź jest prostsza niż możemy sobie wyobrazić. Tak naprawdę w większości przypadków chodzi o wyobraźnię - a dokładnie o to, że właśnie nie musimy już sobie niczego wyobrażać - teraz możemy to zobaczyć.

Rozszerzona rzeczywistość to technologia, która nakłada treści cyfrowe na świat rzeczywisty. Oznacza to, że sprzedawcy za sprawą wizualizacji 3D produktów mogą dać klientom realistyczne wrażenie, jak dany produkt będzie pasował do ich rzeczywistości (np. jak nowy mebel będzie wyglądał w danym pomieszczeniu).

Ale AR to także coś więcej - dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć produkt dookoła w 3D, co pozwala dostrzec wiele szczegółów, których nie dałoby się zauważyć na zwykłych zdjęciach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o AR w handlu elektronicznym, przeczytaj wpis o korzyściach z wdrożenia rozszerzonej rzeczywistości w e-commerce.

Teraz, kiedy już wiecie, jak nowe trendy mogą zmienić wasz biznes, możecie spróbować wdrożyć technologię AR w waszej firmie. Wystarczy, że wypełnicie formularz kontaktowy, a my wskażemy wam drogę do zapewnienia nowych doświadczeń klientom.

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka image 3

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Author: Krzysztof Basista

Krzysztof Basista

COO

Od lat związany z projektami AR/VR w branżach od rozrywki do przemysłu ciężkiego. Zawsze w poszukiwaniu możliwości rozwiązywania problemów dzięki technologii.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Skontaktuj się z nami

Powiązane posty

Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmem
Article: Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmem

Skanowanie 3D to proces wykorzystywany do stworzenia cyfrowego modelu obiektu. Proces ten polega na wykorzystaniu skanera 3D.

Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?
Article: Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?

Zapewne nie raz słyszeliście już o rzeczywistości rozszerzonej, ale czym ona tak naprawdę jest i dlaczego jest tak ważna w dzisiejszych czasach?

Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?
Article: Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?

Być może wiecie już o wielu możliwych sposobach wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w biznesie i rozrywce...

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?
Article: Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

Bądźmy szczerzy. Technologia może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem dla biznesu...

AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry
Article: AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę...

AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy
Article: AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy

Macie już ogólny obraz tego, co rozszerzona rzeczywistość AR wam oferuje i wiecie już, że chcecie ją wdrożyć. Jednak że...

Publikacje

ForbesForbes

Rozwiązania

Cennik

Wsparcie

KontaktSamouczekDokumentacjaFAQ
See my model logo small

Bądźmy w kontakcie.

linkedinfacebookyoutube

© 2024 See My Model. All Rights Reserved.