Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry

 AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry image 1

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o tym, czym jest technologia rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak niezwykle potężnym narzędziem może ona być dla waszego biznesu - w rzeczywistości rozszerzona rzeczywistość AR oferuje nieskończone możliwości, które można uznać za szczególnie przydatne dla firm zajmujących się sprzedażą online.

W tym artykule dowiesz się:

 • jak można skorzystać na wdrożeniu technologii AR w swoim biznesie,
 • jak zmieni ona postrzeganie przez waszych klientów doświadczenia związanego z AR
 • jak technologia AR może pomóc waszej firmie stać się bardziej przyjazną dla środowiska.

Coraz więcej czasu spędzamy wpatrując się w ekrany o różnych rozmiarach. Nasza rzeczywistość stała się głęboko zintegrowana z cyfrowymi doświadczeniami - zostaliśmy niejako zaprogramowani do uznania danej marki jako lepszej lub gorszej na podstawie tego, jakich cyfrowych doświadczeń nam ona dostarcza.

W dzisiejszych czasach konieczne jest, aby marki łączyły rzeczywistość i technologię, tak, jak to właśnie czyni rozszerzona rzeczywistość AR. W końcu jest to jedyna technologia, która w idealny sposób łączy rzeczywistość fizyczną z cyfrową - AR oferuje szereg korzyści, których firmy nie mogą zignorować.

 AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry image 2
 1. Step 1: Zachwyćcie swoich klientów nowym doświadczeniem zakupów online.
 2. Największą zaletą rozszerzonej rzeczywistości jest to, że tworzy ona unikalne cyfrowe doświadczenia, które łączą to, co najlepsze z cyfrowego i fizycznego świata. Ponadto, nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu ani oprogramowania, aby móc cieszyć się tym doświadczeniem. Zwykły smartfon wystarczy, aby można było korzystać z technologii AR. W rzeczywistości, najnowsze osiągnięcia AR umożliwiają użytkownikom doświadczyć niezwykłych wrażeń po prostu korzystając z przeglądarek internetowych.

  W jaki sposób doświadczenia związane z AR są wyjątkowe w porównaniu z innymi doświadczeniami? Najczęściej spotykane doświadczenia audio-wizualne, które znamy, istnieją albo w sferze fizycznej, albo cyfrowej podczas gdy AR łączy rzeczywistość cyfrową i fizyczną w jedno, harmonijne doświadczenie, które zbliża ludzi jak nigdy dotąd.

 3. Step 2: Zaangażujcie swoich klientów!
 4. Zaangażowanie użytkowników to dopiero początek. Prowadzi ono do wielu innych korzyści - od większych wydatków na zakupy (zobacz, jak zwiększyć sprzedaż, dzięki rozszerzonej rzeczywistości) po lojalność wobec marki. Kluczem jest dostarczanie treści, które sprawią, że będą oni testowali nowe rozwiązania, doświadczali ich oraz chętnie z nich korzystali! Kiedyś marki były w stanie przyciągać użytkowników głównie poprzez słowo drukowane. Obecnie firmy mają do dyspozycji nieskończoną paletę możliwości interakcji z klientem - skanowane etykiety produktów, interaktywne reklamy, katalogi – istnieją nowe sposoby (a jest ich znacznie więcej, o czym dowiesz się we wpisie o nowoczesnych trendach w sprzedaży) dotarcia do odbiorców, a rozwiązania AR są dostępne do testowania dosłownie na wyciągnięcie ręki.

   AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry image 3
 5. Step 3: Zredukujcie dodatkowe koszty!
 6. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie dodatkowych kosztów jest wdrożenie technologii AR. Zatarcie granicy między światem rzeczywistym a wirtualnym pozwala na wizualizację 3D, stworzenie modelu 3D i zaimplementowanie go w rozszerzonej rzeczywistości jako prototypu produktu albo jako całej kolekcji.

  To doskonały sposób na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dzięki AR można zobaczyć produkty w swoim domu, zanim jeszcze je kupimy. Możemy zobaczyć, ile miejsca w salonie zajmie nowa kanapa, zanim jeszcze ona do nas dotrze. W zaledwie kilku krokach można zwiększyć zadowolenie klientów i zmniejszyć liczbę zwrotów. Ponadto, prezentując swój produkt w cyfrowym świecie, oszczędzamy na kosztach transportu.

 7. Step 4: Zachęcajmy do zrównoważonego rozwoju!
 8. Czy chcemy być częścią zmiany? W dobie globalnego ocieplenia, każdy powinien skupić się na redukcji śladu węglowego. Jak rozwiązania AR mogą pomóc nam stać się bardziej przyjaznymi dla środowiska?

  Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która włącza elementy wirtualne do świata rzeczywistego. Zamiast produkować kolejny produkt, można powiązać (nałożyć) informacje na model 3D - np. różne tkaniny lub materiały. W ten sposób dajemy swoim klientom nie tylko możliwość doświadczania produktu, ale jednocześnie stania się neutralnym dla klimatu!

  Technologia rozszerzonej rzeczywistości idzie także o krok dalej w kierunku zrównoważonego rozwoju, ponieważ pozwala producentom zobaczyć swoje produkty na każdym etapie procesu, dzięki czemu mogą oni upewnić się, że każdy etap jest wykonywany prawidłowo - oszczędzając materiały oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i naszą planetę!

  Chcesz zobaczyć, jak wygląda tworzenie modeli z wykorzystaniem AR? Przetestuj nasz konfigurator 3D już dziś – zapraszamy!

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Author: Krzysztof Basista

Krzysztof Basista

COO

Od lat związany z projektami AR/VR w branżach od rozrywki do przemysłu ciężkiego. Zawsze w poszukiwaniu możliwości rozwiązywania problemów dzięki technologii.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Skontaktuj się z nami

Powiązane posty

Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmemArticle: Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmem

Skanowanie 3D to proces wykorzystywany do stworzenia cyfrowego modelu obiektu. Proces ten polega na wykorzystaniu skanera 3D.

Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?Article: Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?

Zapewne nie raz słyszeliście już o rzeczywistości rozszerzonej, ale czym ona tak naprawdę jest i dlaczego jest tak ważna w dzisiejszych czasach?

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilkaArticle: AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka

Konsumpcjonizm wciąż ma się dobrze w dzisiejszym świecie. Jednak w natłoku bodźców, które bombardują nas każdego dnia...

Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?Article: Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?

Być może wiecie już o wielu możliwych sposobach wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w biznesie i rozrywce...

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?Article: Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

Bądźmy szczerzy. Technologia może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem dla biznesu...

AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmyArticle: AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy

Macie już ogólny obraz tego, co rozszerzona rzeczywistość AR wam oferuje i wiecie już, że chcecie ją wdrożyć. Jednak że...

Publikacje

ForbesForbes

Rozwiązania

Cennik

Wsparcie

KontaktSamouczekDokumentacjaFAQ
See my model logo small

Bądźmy w kontakcie.

linkedinfacebookyoutube

© 2024 See My Model. All Rights Reserved.