Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

article

Bądźmy szczerzy. Technologia może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem dla biznesu. Firmy w dzisiejszych czasach muszą ciągle poruszać się w świecie nowych technologii, aby nie pozostać w tyle za konkurencją. Jednak nie wszystkie nowe i błyskotliwe wynalazki są warte waszych pieniędzy. Wbrew wielu obietnicom, które każdy właściciel firmy znajduje codziennie w swojej skrzynce mailowej, „10-krotne zwiększenie sprzedaży" może na początku brzmieć kusząco, ale po otrzymaniu 100 podobnych maili i co więcej po kilku nieudanych próbach wdrożenia takich pomysłów, trudniej jest ocenić prawdziwą wartość inwestycji.

O ile fakt, że nigdy nie będziemy na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi technologiami może być frustrujący, to są pewne innowacje, których po prostu nie wolno nam przegapić.

W tym artykule dowiesz się:

  • W jaki sposób VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość) przynoszą wartość klientom?
  • Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?
  • Jakie są korzyści z AR i VR dla Waszej strategii sprzedaży
article

W jaki sposób VR i AR przynoszą wartość klientom?

Wirtualna rzeczywistość i rzeczywistość rozszerzona pozwalają markom oferować swoim klientom unikalne doświadczenia wraz z możliwością przebywania w zaciszu własnego domu. To, co wcześniej było tylko możliwe w sklepach stacjonarnych, teraz jest możliwe online. Konsumenci mogą powiększyć obraz, aby zobaczyć szczegóły produktu, wejść w interakcję z dodatkowymi informacjami odnośnie produktu (np. dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu poprzez interaktywną historię) lub też zobaczyć, jak produkt końcowy będzie pasował do ich domu, zanim jeszcze zostanie wykonany.

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

Wirtualna rzeczywistość to komputerowa symulacja rzeczywistego środowiska i zazwyczaj wiąże się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu (np. zestawu słuchawkowego VR lub urządzenia mobilnego) jako łącznika pomiędzy podmiotem a doświadczaniem wirtualnej rzeczywistości.

Rozszerzona rzeczywistość to możliwość symulacji dowolnego produktu we własnej przestrzeni używając np. smartfona czy tableta.

Rozszerzona rzeczywistość AR przynosi nowe możliwości dla handlu elektronicznego (e-commerce). Firmy mogą teraz zaprezentować swoje produkty w nowy atrakcyjny sposób, lepiej o nich opowiedzieć i umożliwić klientom modyfikację produktów w czasie rzeczywistym oraz wpływać na pozytywne doświadczenie klienta.

Dobrym przykładem tego, jak to działa i jak wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość do zwiększenia sprzedaży jest IKEA. Klienci mogą zobaczyć produkt we własnej przestrzeni dosłownie dzięki kilku kliknięciom. Wystarczy pobrać aplikację, wybrać produkt z katalogu i zrobić zdjęcie przestrzeni, w której chcemy go umieścić. Pomysłem, kryjącym się za takim rozwiązaniem, było danie konsumentom większej pewności co do zakupu mebli i stworzenie łatwiejszej ścieżki zakupowej.

Korzyści z AR i VR dla Waszej strategii sprzedaży.

  1. Sprzedawajcie doświadczenia, a nie produkt - Korzystając z AR, firmy mogą teraz pokazać swoje produkty w środowisku, dla którego zostały stworzone. Załóżmy, że sprzedajesz sprzęt do wspinaczki. Teraz możesz zademonstrować, jak bardzo byłby on przydatny podczas wspinaczki wysokogórskiej.
  2. Dostosujcie przekaz - rozszerzona rzeczywistość może być wykorzystana do dostosowania Waszego przekazu i podkreślenia najważniejszych cech dla potencjalnych nabywców.
  3. Natychmiastowa informacja zwrotna - Możecie również zademonstrować prototypy swoich produktów w AR, uzyskując natychmiastową informację zwrotną, bez konieczności wypróbowania produktu przez klienta. Można również dostosować produkt do oczekiwań klientów, zanim on trafi na rynek.
  4. Wyróżnianie się w zatłoczonym świecie – i wreszcie na koniec wcale nie mniej istotna sprawa, możecie się wyróżnić na zatłoczonym rynku i opowiedzieć bardziej wciągające historie o swojej marce i produkcie.

Dowiedzcie się więcej o tym, jakie są korzyści z wdrożenia rozwiązań AR.

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Powiązane posty

Jakie są korzyści z wdrożenia rozwiązań technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) w waszym handlu elektronicznym?

article

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę...

Czytaj więcej

Publikacje

Forbes

© 2022 See My Model. All Rights Reserved.