Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości? image 1

Bądźmy szczerzy. Technologia może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem dla biznesu. Firmy w dzisiejszych czasach muszą ciągle poruszać się w świecie nowych technologii, aby nie pozostać w tyle za konkurencją. Jednak nie wszystkie nowe i błyskotliwe wynalazki są warte waszych pieniędzy. Wbrew wielu obietnicom, które każdy właściciel firmy znajduje codziennie w swojej skrzynce mailowej, „10-krotne zwiększenie sprzedaży" może na początku brzmieć kusząco, ale po otrzymaniu 100 podobnych maili i co więcej po kilku nieudanych próbach wdrożenia takich pomysłów, trudniej jest ocenić prawdziwą wartość inwestycji.

O ile fakt, że nigdy nie będziemy na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi technologiami może być frustrujący, to są pewne innowacje, których po prostu nie wolno nam przegapić.

W tym artykule dowiesz się:

  • W jaki sposób VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość) przynoszą wartość klientom?
  • Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?
  • Jakie są korzyści z AR i VR dla Waszej strategii sprzedaży
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości? image 2

W jaki sposób VR i AR przynoszą wartość klientom?

Wirtualna rzeczywistość i rzeczywistość rozszerzona pozwalają markom oferować swoim klientom unikalne doświadczenia wraz z możliwością przebywania w zaciszu własnego domu. To, co wcześniej było tylko możliwe w sklepach stacjonarnych, teraz jest możliwe online. Konsumenci mogą powiększyć obraz, aby zobaczyć szczegóły produktu, wejść w interakcję z dodatkowymi informacjami odnośnie produktu (np. dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu poprzez interaktywną historię) lub też zobaczyć, jak produkt końcowy będzie pasował do ich domu, zanim jeszcze zostanie wykonany.

Przeczytaj również: czym różni się AR od VR?

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

Wirtualna rzeczywistość to komputerowa symulacja rzeczywistego środowiska i zazwyczaj wiąże się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu (np. zestawu słuchawkowego VR lub urządzenia mobilnego) jako łącznika pomiędzy podmiotem a doświadczaniem wirtualnej rzeczywistości. AR to możliwość symulacji dowolnego produktu we własnej przestrzeni używając np. smartfona czy tableta.

Rozszerzona rzeczywistość AR przynosi nowe możliwości dla handlu elektronicznego (e-commerce). Firmy mogą teraz zaprezentować swoje produkty w nowy atrakcyjny sposób, lepiej o nich opowiedzieć i umożliwić klientom modyfikację produktów w czasie rzeczywistym oraz wpływać na pozytywne doświadczenie klienta.

Dobrym przykładem wizualizacji 3D i tego, jak to działa i jak wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość do zwiększenia sprzedaży jest IKEA. Klienci mogą zobaczyć produkt we własnej przestrzeni dosłownie dzięki kilku kliknięciom. Wystarczy pobrać aplikację, wybrać produkt z katalogu i zrobić zdjęcie przestrzeni, w której chcemy go umieścić. Pomysłem, kryjącym się za takim rozwiązaniem, było danie konsumentom większej pewności co do zakupu mebli i stworzenie łatwiejszej ścieżki zakupowej.

To również może Cię zainteresować: nowoczesne trendy w sprzedaży

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Od koncepcji po kreację, nasze konfiguratory 3D wcielają Twoje wizje w życie z oszałamiającą dokładnością i dynamiczną interaktywnością.

Korzyści z AR i VR dla Waszej strategii sprzedaży.

  1. Sprzedawajcie doświadczenia, a nie produkt - Korzystając z AR, firmy mogą teraz pokazać swoje produkty w środowisku, dla którego zostały stworzone. Załóżmy, że sprzedajesz sprzęt do wspinaczki. Teraz możesz zademonstrować, jak bardzo byłby on przydatny podczas wspinaczki wysokogórskiej.
  2. Dostosujcie przekaz - rozszerzona rzeczywistość może być wykorzystana do dostosowania Waszego przekazu i podkreślenia najważniejszych cech dla potencjalnych nabywców.
  3. Natychmiastowa informacja zwrotna - Możecie również zademonstrować prototypy swoich produktów w AR, uzyskując natychmiastową informację zwrotną, bez konieczności wypróbowania produktu przez klienta. Można również dostosować produkt do oczekiwań klientów, zanim on trafi na rynek.
  4. Wyróżnianie się w zatłoczonym świecie – i wreszcie na koniec wcale nie mniej istotna sprawa, możecie się wyróżnić na zatłoczonym rynku i opowiedzieć bardziej wciągające historie o swojej marce i produkcie.

Dowiedzcie się więcej o tym, jakie są korzyści z wdrożenia rozwiązań AR.

Zachęcamy również do przetestowania naszego konfiguratora 3D i zobaczenia, jak wygląda wizualizowanie trójwymiarowych produktów za sprawą rozszerzonej rzeczywistości. Zapraszamy!

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Author: Krzysztof Basista

Krzysztof Basista

COO

Od lat związany z projektami AR/VR w branżach od rozrywki do przemysłu ciężkiego. Zawsze w poszukiwaniu możliwości rozwiązywania problemów dzięki technologii.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Skontaktuj się z nami

Powiązane posty

Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmem
Article: Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmem

Skanowanie 3D to proces wykorzystywany do stworzenia cyfrowego modelu obiektu. Proces ten polega na wykorzystaniu skanera 3D.

Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?
Article: Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?

Zapewne nie raz słyszeliście już o rzeczywistości rozszerzonej, ale czym ona tak naprawdę jest i dlaczego jest tak ważna w dzisiejszych czasach?

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka
Article: AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka

Konsumpcjonizm wciąż ma się dobrze w dzisiejszym świecie. Jednak w natłoku bodźców, które bombardują nas każdego dnia...

Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?
Article: Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?

Być może wiecie już o wielu możliwych sposobach wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w biznesie i rozrywce...

AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry
Article: AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę...

AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy
Article: AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy

Macie już ogólny obraz tego, co rozszerzona rzeczywistość AR wam oferuje i wiecie już, że chcecie ją wdrożyć. Jednak że...

Publikacje

ForbesForbes

Rozwiązania

Cennik

Wsparcie

KontaktSamouczekDokumentacjaFAQ
See my model logo small

Bądźmy w kontakcie.

linkedinfacebookyoutube

© 2024 See My Model. All Rights Reserved.