Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

Skanowanie 3D – tworzenie modeli z niesamowitą dokładnością i realizmem

Article 3d scanning image 1

Skanowanie 3D to proces wykorzystywany do stworzenia cyfrowego modelu obiektu. Proces ten polega na wykorzystaniu skanera 3D. Urządzenie to wykorzystuje lasery do skanowania obiektu, a następnie na podstawie tych danych wykorzystuje oprogramowanie do tworzenia modelu 3D. Proces ten pozwala na tworzenie modeli o wysokim poziomie szczegółowości, które mogą być dalej wykorzystywane do wielu celów, w tym animacji i gier.

Modelowanie 3D to rzeczywiście szerokie pojęcie. W dzisiejszych czasach modelowanie 3D stało się integralną częścią wielu branż. Czy kiedykolwiek myśleliście o tym, jak wyglądałyby gry wideo bez modeli 3D? Możemy sobie tylko wyobrazić, że bez tej technologii nie miałyby one tak niesamowitego wpływu na graczy. Stworzenie modelu 3D może być dość czasochłonne i kosztowne (zobacz, ile kosztuje rozszerzona rzeczywistość , za pomocą której możesz wygenerować dowolny model), dlatego wiele osób decyduje się na zlecenie tego zadania profesjonalistom, którzy na co dzień zajmują się skanowaniem 3D.

Jak rozumieć pojęcie projektowania 3D?

Projektowanie 3D jest również znane jako CAD (Computer Aided Designing – ang. Projektowanie Wspomagane Komputerowo). CAD to w zasadzie oprogramowanie, które służy do projektowania obiektów w przestrzeni 3D. Zasadniczo działa poprzez przejście z rysunków 2D na formę 3D. Ta technologia rozpoczęła się w erze rewolucji przemysłowej, kiedy to była używana do tworzenia podstawowych rysunków złożonych maszyn, takich jak silniki i roboty, ale dziś ta technologia jest używana do tworzenia szczegółowych obrazów złożonych obiektów, takich jak samoloty czy budynki. Modelowanie 3D jest technologią projektowania architektonicznego zarówno wnętrza jak i zewnętrza budynku.

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Od koncepcji po kreację, nasze konfiguratory 3D wcielają Twoje wizje w życie z oszałamiającą dokładnością i dynamiczną interaktywnością.

Zalety modelowania 3D

W dzisiejszych czasach, z każdym mijającym dniem, nasze życie wydaje się być coraz bardziej skomplikowane. Wizualizacja 3D i modelowanie 3D jest coraz częściej stosowane jako substytut rysunku ręcznego lub szkicu 2D. Ten rodzaj narzędzia ma wielkie zastosowania przemysłowe i przyczynia się do rozwoju branży twórczej, dzięki swej elastyczności i wszechstronności. Modelowanie 3D to generowana komputerowo forma projektowania, która wykorzystuje koncepcje formy, koloru i linii, oferując nieograniczoną liczbę widoków oraz bardzo szczegółowe rysunki linii pod kątem bez konieczności używania siatek.

Poczytaj na naszym blogu również o korzyściach AR w e-commerce.

Skanery aktywne i pasywne

Istnieją dwa główne rodzaje skanerów 3D: aktywne i pasywne.

Skanery aktywne emitują światło na obiekt, natomiast skanery pasywne wykorzystują światło z otoczenia. Oba typy mają swoje zalety.

Te aktywne są dokładniejsze w uchwyceniu szczegółów takich jak tekstury i drobne linie, ale mogą być trudne w użyciu, jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele światła lub jeśli w pobliżu znajdują się inne powierzchnie odbijające światło. Skanery pasywne są mniej dokładne, ale łatwiejsze dla początkujących, ponieważ nie wymagają tyle czasu na konfigurację lub konserwację, co skanery aktywne. Modelowanie 3D jest obecnie bardzo ważną częścią większości firm. W dzisiejszych czasach nie jest możliwe prowadzenie biznesu technicznego prawidłowo bez modelowania 3D. Prowadzenie wielu skomplikowanych przedsiębiorstw stało się łatwiejsze dzięki różnorodnemu oprogramowaniu 3D.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem nowoczesnej technologii w swojej firmie? W takim razie umów się na prezentację i wypróbuj nasz konfigurator 3D, za pomocą którego wygenerujesz własny produkt. Zapraszamy!

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Author: Krzysztof Basista

Krzysztof Basista

COO

Od lat związany z projektami AR/VR w branżach od rozrywki do przemysłu ciężkiego. Zawsze w poszukiwaniu możliwości rozwiązywania problemów dzięki technologii.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Skontaktuj się z nami

Powiązane posty

Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?
Article: Podstawy AR – czym jest rozszerzona rzeczywistość i dlaczego jest narzędziem przyszłości?

Zapewne nie raz słyszeliście już o rzeczywistości rozszerzonej, ale czym ona tak naprawdę jest i dlaczego jest tak ważna w dzisiejszych czasach?

AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka
Article: AR, chatboty i więcej – o nowoczesnych trendach sprzedaży słów kilka

Konsumpcjonizm wciąż ma się dobrze w dzisiejszym świecie. Jednak w natłoku bodźców, które bombardują nas każdego dnia...

Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?
Article: Nowa era nauki – jak AR kształtuje przyszłość edukacji?

Być może wiecie już o wielu możliwych sposobach wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w biznesie i rozrywce...

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?
Article: Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?

Bądźmy szczerzy. Technologia może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem dla biznesu...

AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry
Article: AR w e-commerce – 4 korzyści zmieniające zasady gry

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę...

AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy
Article: AR w biznesie – odkryj i dopasuj rozwiązanie idealne dla Twojej firmy

Macie już ogólny obraz tego, co rozszerzona rzeczywistość AR wam oferuje i wiecie już, że chcecie ją wdrożyć. Jednak że...

Publikacje

ForbesForbes

Rozwiązania

Cennik

Wsparcie

KontaktSamouczekDokumentacjaFAQ
See my model logo small

Bądźmy w kontakcie.

linkedinfacebookyoutube

© 2024 See My Model. All Rights Reserved.