Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

Jaką rolę odgrywa rozszerzona rzeczywistość w przyszłości edukacji?

article

Być może wiecie już o wielu możliwych sposobach wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w biznesie i rozrywce. Ale czy zastanawialiście się, jakie są inne obszary, w których rozszerzona rzeczywistość może okazać się korzystna?

W tym artykule dowiecie się:

 • Jak rozszerzona rzeczywistość może zrewolucjonizować edukację?
 • Jakie są korzyści z rozszerzonej rzeczywistości dla edukacji?
 • Czy rozszerzona rzeczywistość w edukacji to pieśń przyszłości?

W dzisiejszych czasach spędzamy wiele godzin przed różnymi ekranami. Dotyczy to zwłaszcza młodszego pokolenia, które wychowało się w cyfrowym świecie. Najnowsze raporty alarmują, że czas naszej koncentracji się dramatycznie zmniejsza, wyznaczając bezprecedensowy trend z każdym kolejnym przeprowadzonym badaniem. To oczywiście wpływa na sposób, w jaki się uczymy i zapamiętujemy powodując, że nasz obecny system edukacji staje się znacznie przestarzały.

article

Jak rozszerzona rzeczywistość może zrewolucjonizować edukację?

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam odpłynąć myślami podczas uczenia się ze szkolnego podręcznika? A może uczyliście się nudnego przedmiotu i nikt nie potrafił go Wam w prosty sposób wytłumaczyć? Wiele z naszych problemów edukacyjnych można byłoby rozwiązać poprzez wprowadzenie rozszerzonej rzeczywistości do szkół. Dzisiaj, nie musimy polegać już tylko na swojej wyobraźni, aby zrozumieć takie zagadnienie jak układ słoneczny, możemy po prostu pobawić się jego interaktywnym modelem, który mamy przed sobą dzięki AR. Aby zaspokoić naszą ciekawość, możemy spróbować przeprowadzić reakcję chemiczną między dwoma składnikami w bezpiecznym środowisku. Można nawet badać ludzkie ciało od wewnątrz i obserwować jego funkcjonowanie w czasie rzeczywistym. Interaktywna nauka z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości sprawia, że nauka staje się zabawna, wciągająca i nie wymaga wysiłku.

Rozszerzona rzeczywistość jest w stanie wzbogacić wygenerowaną przez komputer grafikę o rzeczywiste środowisko na ekranie, dając nauczycielom i uczniom nowe narzędzia do odkrywania świata i podsycania ciekawości.

Jakie są korzyści z rozszerzonej rzeczywistości w edukacji?

 • Wizualne Uczenie się
 • Jest to dobrze znany fakt, że dzieci lepiej rozumieją rzeczy, gdy są one przedstawiane w wizualny sposób.

 • Nauka interaktywna
 • Lekcje prowadzone za pomocą AR sprawiają, że uczniowie są bardziej zaangażowani i chętni do współpracy. Kiedy uczniowie mogą puścić wodze fantazji i kreatywności oraz mają swobodę w zadawaniu pytań, są w stanie zrozumieć nauczane przedmioty w bardziej wszechstronny i konkretny sposób.

 • Przyswajanie złożonych koncepcji
 • Nauka za pomocą AR może pomóc uczniom zrozumieć i zapewnić dogłębną wiedzę na temat pojęć, które mogłyby być trudne do uchwycenia w trakcie nauki wyłącznie poprzez samo czytanie.

 • Nauka zdalna
 • Uczniowie nie muszą być w szkole, aby się uczyć. Mogą uczyć się w każdym środowisku, mając dostęp do wszystkich pomocy naukowych, wcześniej dostępnych tylko w szkole.

article

Czy rozszerzona rzeczywistość w edukacji to pieśń przyszłości?

Mamy mnóstwo gotowych rozwiązań AR dla szkół. Oto kilka przykładów aplikacji rozszerzonej rzeczywistości dla edukacji, które już istnieją:

 • "Dinosaur 4D+" posiada zestaw fiszek, które pozwalają użytkownikom na oglądanie dinozaurów w 3D, poprzez zeskanowanie fiszki. Aplikacja pozwala uczniom obracać, przybliżać i oddalać dinozaury, aby zobaczyć wszystkie szczegóły w widoku 360 stopni. Poza tym, aplikacja dostarcza fascynującej wiedzy o każdym dinozaurze.
 • "Element 4D" pozwala użytkownikom poznać nazwy pierwiastków chemicznych, masę atomową, a nawet przeprowadzić reakcję pomiędzy dwoma substancjami chemicznymi poprzez proste dostawienie dwóch papierowych kostek.
 • "Google Expeditions" pozwalają użytkownikom zobaczyć w klasie wulkany, burze a nawet DNA w 3D. Aplikacja zapewnia ponad 100 wypraw w rozszerzonej rzeczywistości, które to można odkrywać i badać.

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Powiązane posty

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki rozszerzonej rzeczywistości?article

Bądźmy szczerzy. Technologia może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem dla biznesu...

Jakie są korzyści z wdrożenia rozwiązań technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) w waszym handlu elektronicznym?article

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jednakże nie wszyscy zdajemy sobie sprawę...

Jaki jest najlepszy plan narzędzi rozszerzonej rzeczywistości (AR) dla Twojej firmy?article

Macie już ogólny obraz tego, co rozszerzona rzeczywistość AR wam oferuje i wiecie już, że chcecie ją wdrożyć. Jednak że...

Publikacje

Forbes

© 2022 See My Model. All Rights Reserved.