Projekty dofinansowane z funduszy UE.Unia Europejska Union

Nowy wymiar e-commerce, czyli korzyści z wdrożenia 360-stopniowego podglądu produktów

Czym jest widok 360 stopni dla modeli 3D?

To potężne narzędzie do prezentacji złożonych modeli 3D w przyjazny i intuicyjny sposób. Dzięki odpowiednim mechanizmom i technikom możesz łatwo wizualizować swoje modele 3D w zakresie 360 stopni. Widok 3D Viewer umożliwia wyświetlanie modeli 3D w realnym formacie, pod rożnymi kątami. Daje także możliwość przybliżenia obrazu i dokładnego pokazania tekstury czy wzoru. Dzięki temu rozwiązaniu można przedstawić modele w postach, obszarach widżetów, a także na stronach WooCommerce. Maksymalnie wykorzystasz swoje modele 3D do prezentacji produktów, a See My Model „ożywi” je dzięki rozszerzonej rzeczywistości.

Nie potrzebujesz już drogich i płaskich zdjęć. Wystarczy podgląd 360 stopni aby zapewnić konsumentom angażujące doznania, które pozytywnie zapadną w pamięć odbiorcom.

Viewer 360 koniecznością

Dobrej jakości, szczegółowy obraz produktu jest fantastycznym kapitałem firm sprzedających i prezentujących swoje artykuły on-line. Alternatywą dla klasycznych, płaskich zdjęć stało się przedstawianie wizualizacja produktów 3D w widoku 360 stopni. Okazuje się bowiem, że jest to świetny sposób na zaangażowanie odbiorców. Zakupy w tradycyjnych sklepach odchodzą w zapomnienie, konsumenci nastawieni są nawygodne kupowanie on-line w zaciszu własnego domu. Wybuch pandemii tylko przyspieszył proces, który i tak był nieunikniony. Firmy, które nie są w stanie nadążyć za cyfrową technologią odczują spadek wyników finansowych i zostaną daleko w tyle za konkurencją.

Obecnie, dzięki smartfonom wszystkie przydatne nam informacje trzymamy w dłoniach. Nie musimy polegać już na radiu czy telewizji. Coraz mniej ludzi korzysta z tych właśnie środków przekazu i reklamy.

Przeglądarka 360 stopni, pierwszy krok do rozszerzonej rzeczywistości. Zapewnij użytkownikom bardziej wciągające wrażenia dzięki interaktywnym modelom 3D i widokom produktów w 360 stopniach. Modele te będą „wsadem” do rozszerzonej rzeczywistości, czyli obrazowi/ animacji nałożonej na realną przestrzeń w danym czasie.

Po przekonwertowaniu modelu do AR (augmented reality), możesz wysłać odbiorcy wygenerowany do modelu link lub qrcode. Klikając go i nakierowując kamerę telefonu w przestrzeń, na ekranie telefonu wyświetli się przedmiot w rozszerzonej rzeczywistości, który możesz przesuwać a także zmniejszać i powiększać. Dodatkowo mając taki model Twoi klienci mogą dowolnie edytować go w konfiguratorze zmieniając kolor czy teksturę, w zależności od ich preferencji.

Z tego miejsca zachęcam do przeczytania wpisu o korzyściach wprowadzenia AR w e-commerce !

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Kształtuj swoją wizję dzięki naszym konfiguratorom 3D!

Od koncepcji po kreację, nasze konfiguratory 3D wcielają Twoje wizje w życie z oszałamiającą dokładnością i dynamiczną interaktywnością.

Modelowanie 3D wciągające bardziej niż zwykle

Modelowanie 3D do rozszerzonej rzeczywistości staje się coraz bardziej popularne. Pozwala użytkownikom tworzyć złożone modele 3D i przedstawiać w immersyjnym środowisku. Korzystając z kombinacji sprzętu i oprogramowania, użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z modelami 3D w AR, w czasie rzeczywistym, co pozwala na realniejsze doświadczenie. Dzięki potędze AR użytkownicy mają możliwość manipulowania swoimi modelami w sposób, który nie był możliwy przy użyciu tradycyjnych metod czyli przesuwanie, powiększanie, zmniejszanie, dopasoywanie do otoczenia. Technologia rozszerzonej rzeczywistości staje się coraz dostępniejsza, co pozwala większej liczbie osób odkrywać ją w wyjątkowy i ekscytujący sposób.

Konfigurator 3D

Skonfiguruj model 3D z widoku 360 stopni. Konfigurator modeli 3D wyświetla produkt w widoku 360°, a użytkownik może łatwo obracać obiekt 3D za pomocą myszy, touchpada lub ekranu dotykowego, w zależności od urządzenia. Możesz także powiększyć obiekty w Konfiguratorze 3D, aby zobaczyć najdrobniejsze szczegóły. Dzięki konfiguratorowi możliwe jest także zmienianie wymiarów, tekstur i kolorów.

Konfigurator 3D to cyfrowe interaktywne narzędzie, które pozwala użytkownikom dostosować produkty do własnych upodobań. Konfigurator modeli 3D można łatwo zintegrować ze stronami eCommerce. Dzięki temu rozwiązaniu Twoi klienci, sami dopasują produkt do swoich potrzeb i upodobań. Wykorzystanie takiego rozwiązania maksymalnie zmniejszy ryzyko kosztownych zwrotów i negatywnego postrzegania marki przez klienta.

Viewer 360, dlaczego warto?

Współcześni konsumenci chcą maksymalnie uprościć proces zakupowy i mieć całkowite poczucie kontroli. Podgląd 360, a następnie możliwość wstawienia modelu w rozszerzonej rzeczywistości, w swojej przestrzeni da im to czego chcą. Konsument widzi, a także możeprawie „dotknąć” wybrany przez siebie przedmiot. Jest to namiastka zakupów stacjonarnych, odbywająca się jednak w wygodnym, domowym zaciszu. Dodatkowym atutem jest to, że każdy przedmiot można obejrzeć dokładnie z każdej strony. Będąc w sklepie stacjonarnym, większość klientów nie odważyłaby się jednak podnieść do góry kanapą czy fotel lub wejść pod stół aby zobaczyć jak wygląda całkowite wykończenie. Rozwiązanie 360 buduje zaufanie klienta. Dlatego właśnie widok 360 dla eCommerce stało się najnowszym trendem w zakupach online.

Badania przeprowadzone przez Adobe pokazują że 91% średnich i dużych konsumentów online uważa, że przeglądarka produktów 360 stopni jest koniecznością. Zresztą, idealnym tego potwierdzeniem jest wpis o zwiększeniu sprzedaży dzięki AR, na który serdecznie zapraszam.

Spodobał Ci się wpis? Udostęnij innym!

Author: Krzysztof Basista

Krzysztof Basista

COO

Od lat związany z projektami AR/VR w branżach od rozrywki do przemysłu ciężkiego. Zawsze w poszukiwaniu możliwości rozwiązywania problemów dzięki technologii.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Skontaktuj się z nami

Powiązane posty

Ile kosztuje rozszerzona rzeczywistość? Koszty wdrożenia AR, które warto znać
Article: Ile kosztuje rozszerzona rzeczywistość? Koszty wdrożenia AR, które warto znać

Mówi się, że wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Jak to jednak bywa w przypadku innowacji, koszty jej tworzenia...

Rozszerzona rzeczywistość w marketingu – rewolucyjne narzędzie do pozyskiwania klientów
Article: Rozszerzona rzeczywistość w marketingu – rewolucyjne narzędzie do pozyskiwania klientów

Działania marketingowe w Internecie - to temat rzeka. Od dawna już samo zaistnienie w sieci nie znaczy dosłownie nic.

Wizualizacje 3D – nowa era prezentacji produktów
Article: Wizualizacje 3D – nowa era prezentacji produktów

Obiekty odwzorowane w wizualizacjach produktów 3D oprócz długości i szerokości posiadają głębokość. Dzięki temu można uzyskać efekt...

AR w praktyce – poznaj zastosowania i możliwości rozszerzonej rzeczywistości
Article: AR w praktyce – poznaj zastosowania i możliwości rozszerzonej rzeczywistości

Rozszerzona rzeczywistość jest technologią pozwalającą na łączenie świata rzeczywistego z treścią tworzoną komputerowo.

Rozszerzona rzeczywistość hit czy kit?
Article: Rozszerzona rzeczywistość hit czy kit?

Jak mawiają twórcy rozszerzonej rzeczywistości „ludzie dzielą się na tych, którzy korzystają z rozszerzonej rzeczywistości i na tych...

6 trendów w AR, które zmieniają naszą codzienność
Article: 6 trendów w AR, które zmieniają naszą codzienność

Rzeczywistość rozszerzona staje się coraz bardziej popularna. Szacuje się, że w 2022 roku, jedynie na swoich telefonach 1,1 mld osób...

Publikacje

ForbesForbes

Rozwiązania

Cennik

Wsparcie

KontaktSamouczekDokumentacjaFAQ
See my model logo small

Bądźmy w kontakcie.

linkedinfacebookyoutube

© 2024 See My Model. All Rights Reserved.